Przebarwienia

USUWANIE PRZEBARWIEŃ POZNAŃ

PRZEBARWIENIA SKÓRY

Istnieje wiele przyczyn pojawiających się na skórze przebarwień, plam, piegów. Niekiedy to wynik procesu starzenia skóry, w innych przypadkach winę ponoszą zbyt częste i za długie kąpiele słonecznych. Przebarwienia skóry pojawiają się także jako wynik zmian hormonalnych związanych z ciążą lub kuracją hormonalną oraz efekt stosowania niektórych leków, ziół i kosmetyków światłouczulających. Winę ponoszą melanocyty – to właśnie one w wyniku zaburzeń produkują zbyt dużo nierównomiernie rozkładającego się barwnika, który tworzy plamy i przebarwienia.

Gabinet Perfekt Studio w Poznaniu proponuje szereg zabiegów, które pozwalają rozjaśnić przebarwienia, usunąć nieprzyjemny efekt i poprawić kondycję skóry. Istnieje wiele metod, a dobór odpowiedniej uzależniony jest od wieku pacjentki, przyczyny przebarwień skóry oraz ich wielkości.

COSMELAN to współcześnie najskuteczniejsza metoda, która pozwala usunąć plamy barwnikowe o różnej etiologii w ciągu około 30 dni. Jest to także sposób na przywrócenie równowagi skórze tłustej i mieszanej. Zabiegi zaczynają się w gabinecie – tu nakładana jest maska oraz określany czas jej zmycia. Terapię pacjentki kontynuują w domu, stosując specjalistyczny krem Cosmelan. Jednocześnie cały czas pacjentka pozostaje w kontakcie z kosmetyczką, m.in. w czasie regularnych konsultacji, które są konieczne w czasie pierwszych kilku dni po rozpoczęciu kuracji. Zaletą terapii jest to, że może być wykonywana o każdej porze roku, jest także odpowiednia dla każdego rodzaju skóry. Jej działanie to: regulacja wydzielania sebum, zwężanie porów, stymulacja odnowy kolagenu.

Mezoterapia bezigłowa TMT wykorzystuje zjawisko elektroforoporacji – wynikiem jest zwiększenie ilości i głębokości penetracji substancji aktywnych aplikowanych zewnętrznie. Dzięki tej metodzie możliwe jest np. pozbycie się cellulitu. Ale to nie wszystko, co umożliwia ta metoda. System TMT to 7 specjalnych programów: na przebarwienia, antycellulitowy, na cellulit zlokalizowany, ujędrniający, przeciwzmarszczkowy, na rozstępy, regenerujący skórę po słońcu. Gwarantowane efekty to: ujędrnianie, nawilżanie, zapobieganie powstawaniu zmarszczek oraz wyrównanie kolorytu skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa to metoda polecana dla skór, które charakteryzuje nadmierne rogowacenie, a także zniszczenia posłoneczne. Celem jest także redukcja blizn potrądzikowych – wtedy konieczna jest seria zabiegów. Mikrodermabrazja diamentowa może być też stosowana jako pojedynczy zabieg przed zastosowaniem peelingów chemicznych lub mezopterapii bezigłowej. Gabinet Perfekt Studio w Poznaniu gwarantuje najlepszą opiekę w czasie zabiegu.

Laseroterapia IPL jest specjalną terapią, w której używa się wiązki światła oraz odpowiedniego filtra szafirowego, który odcina długość fali świetlnej na żądanej długości. To sprawia, że pacjentki mogą spodziewać się poprawy kolorytu skóry poprzez likwidację przebarwień posłonecznych oraz melasmy. Zabiegi powinny być regularnie powtarzane – co trzy tygodnie, około 6 razy.

Peeling chemiczny zawierający kwas mlekowy (lactipeel) jest dedykowany tym pacjentkom, które borykają się ze skórą przesuszoną. Działa na przebarwienia, zmarszczki oraz wiotkość skóry. Po zabiegu skóra staje się nawilżona, zwiększa się także jej grubość oraz spoistość. Peeling chemiczny stymuluje także syntezę ceramidów oraz produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, wybiela plamy oraz redukuje zmarszczki.

Peeling chemiczny zawierający kwas migdałowy (mandelac) mogą stosować klientki o każdym rodzaju skóry. Podobnie jak peeling z kwasem mlekowym, ten także rozjaśnia przebarwienia, spłyca zmarszczki i stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, aktywuje także regenerację komórkową. Jego celem jest dokładne nawilżenie, regulowanie wydzielania sebum. Nie tylko może być stosowany niezależnie od pory roku, ale wiele dermatologów zaleca profilaktyczne stosowanie kuracji kwasami. Gabinet Perfekt Studio Poznań proponuje również inne peelingi chemiczne.

Peeling chemiczny zawierający kwas azelainowy (azelac) jest metodą polecaną dla skór normalnych, grubych i niewrażliwych oraz dla pacjentek, które borykają się z problemem naczynkowym. Wskazuje się na to, że bardzo dobrze radzi sobie z zapalnym i niezapalnym trądzikiem różowatym. Działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a także – jak inne peelingi chemiczne – zmniejsza wydzielanie sebum, poprawia jakość skóry, reguluje nadmierne rogowacenie, wyrównuje koloryt skóry, usuwa problem przebarwień skóry.

Peeling chemiczny GLYKOPEEL jest metodą wieloskładnikową, na bazie kwasu glikolowego. To terapia proponowana osobom, które mają skórę dojrzałą, ponieważ działa silnie odmładzająco, rewitalizująco oraz przeciwstarzeniowo. Odnowa kolagenu i elastyny możliwa jest dzięki dodatku witamin A, C i E. Kwas kojowy, morwa biała i mącznica lekarska redukują nieprzyjemne przebarwienia. Peeling chemiczny daje dobre efekty ujędrniające, nawilża skórę. Zaleca się regularną serię zabiegów – od 4 do 6 spotkań, które powinny się powtarzać w odstępach tygodniowych.

Mesopeel TCA Soft to metoda wykorzystująca medyczny kwas trójchlorooctowy o silnych właściwościach złuszczających. TCA działa wszechstronnie: pobudza odnowę komórkową skóry, złuszcza i odmładza, stymuluje produkcję GAG, kolagenu i elastyny, poprawia mikrokrążenie w skórze. Skutkiem – skóra jest jędrna, elastyczna, a przebarwienia i rozszerzone pory znikają. Proponowana kuracja to 4 zabiegi, a przerwa między poszczególnymi powinna wynosić minimum 2 tygodnie.