Zabiegi antycellulitowe - Poznań

SKUTECZNE USUWANIE CELLULITU

Cellulit to przypadłość, z którą zmaga się blisko osiemdziesiąt procent kobiet, zarówno szczupłych, jak i tych walczących z nadprogramowymi kilogramami. Jest to po prostu nierównomierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w poszczególnych partiach ciała, takich jak uda, pośladki czy brzuch. Cellulit najczęściej pojawia się niespodziewanie, sprawiając, że bardzo duża liczba kobiet wstydzi się założyć krótkie spodenki czy spódnicę mini.

SKĄD BIERZE SIĘ CELLULIT?

W opinii medycznej, cellulit stanowi defekt tkanki tłuszczowej, powodujący pojawienie się charakterystycznych, obrzękowo-włóknistych zmian na skórze. Przyczyn powstawania niepożądanej skórki pomarańczowej jest wiele, jednak za najpopularniejsze uznaje się:

 • predyspozycje genetyczne (zauważono, że tego typu zmiany częściej występują u kobiet rasy białej),
 • problemy z hormonami, a dokładnie nadmiar estrogenu przy jednoczesnym niedoborze progesteronu,
 • siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej,
 • niewłaściwa dieta, ze zbyt dużą ilością tłuszczy, węglowodanów i soi, a z małą zawartością błonnika pokarmowego,
 • używki: palenie papierosów oraz nadmierne spożywanie alkoholu.
 • Jakie zabiegi na cellulit oferuje salon kosmetyczny PERFEKT STUDIO?

Jednym z podstawowych zabiegów umożliwiających redukcję cellulitu jest mezoterapia, którą w naszym salonie kosmetycznym w Poznaniu wykonujemy przy wykorzystaniu najwyższej jakości preparatów kosmetycznych francuskiej marki REVITACARE. Terapia ta jest związana z wstrzykiwaniem w głąb skóry substancji przyspieszających rozpad cząsteczek tłuszczu. Najczęściej są to preparaty zawierające kofeinę, teofilinę czy aminofilinę, które powodują lipolizę poprzez zablokowanie fosfodiesterazy. Środki te są dodatkowo wzbogacone witaminami, ekstraktami roślinnymi, minerałami oraz hormonami, pozwalającymi uzyskać oczekiwany rezultat. Mezoterapia jako skuteczny zabieg odchudzający nie jest bolesna, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów 

Poza mezoterapią, wykonujemy także inne zabiegi odchudzające, które mają działanie wyszczuplające, modelujące sylwetkę i redukujące skórkę pomarańczową. Wśród nich znajduje się nowoczesny zabieg Elektroskultur, bazujący na elektrostymulacji wysłanej na poziomie tkanki łącznej, pobudzający wymianę komórkową i przyczyniający się do wzrostu aktywności biologicznej oraz enzymatycznej.

Elektroskultur polega na tym, że ciało pacjentki jest obwijane specjalnymi elastycznymi bandażami, a następnie pasami przewodzącymi prąd, które mogą w perfekcyjny sposób wymodelować sylwetkę. Pasy po podłączeniu do aparatury rozprowadzają prąd o słabym natężeniu po całym ciele. Mają one za zadanie przetransportowanie elementów żywotnych znajdujących się w zdrowych częściach ciała do miejsc patologicznych.

Elektroskultur jest zabiegiem odchudzającym, który może być stosowany u osób ze znaczącą nadwagą. Terapia przy wykorzystaniu pasów przewodzących prąd poprawia krążenie krwi i limfy, a także pozwala zmniejszyć objętość ciała (w zależności od budowy ciała klientki oraz od stadium, w jakim znajduje się cellulit, może to być nawet 20 cm mniej w talii, na udach i na brzuchu. Zabieg ten dodatkowo redukuje rozstępy i zapewnia efekt regenerujący tkanki.

 

MODELOWANIE CIAŁA – ŻELAZKO ANTYCELLULITOWE

Poza mezoterapią oraz zabiegiem Elektroskultur, w naszym salonie kosmetycznym wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem specjalnego wielofunkcyjnego urządzenia o nazwie żelazko antycellulitowe. Jest to najwyższej klasy aparatura przeznaczona do walki z cellulitem oraz miejscową otyłością nawet w najbardziej zaawansowanym stadium, wykorzystująca ultradźwięki i fale uderzeniowe.

Żelazko antycellulitowe stanowią prawdziwą rewolucję w modelowaniu sylwetki i eliminowaniu uciążliwej skórki pomarańczowej. Działa bezinwazyjnie, pozwalając skutecznie pozbyć się dodatkowych centymetrów, a efekty są zauważalne już po poddaniu się jednemu zabiegowi.

Przy wykorzystaniu żelazka antycellulitowego można:

 • wzmocnić tkanki odpowiedzialne za elastyczność i jędrność skóry,
 • zniwelować cellulit i tkankę tłuszczową,
 • poprawić krążenie krwi i dotlenić komórki ciała,
 • wspomóc proces wyszczuplania sylwetki,
 • ujędrnić biust i zwiększyć jego objętość.

Żelazko antycellulitowe wykorzystuje synergiczne działanie różnych trzech energii, posiadających bezpośredni wpływ na tkanki, dzięki czemu przy jego pomocy możliwe jest równoczesne przeprowadzanie aż trzech nowatorskich zabiegów, takich jak masaż próżniowy vacuum, elektrostymulacja TENS oraz chromoterapia LED.

Pozostałe zabiegi odchudzające:

Pozostałe zabiegi odchudzające wspomagające redukcję cellulitu, które posiada w swojej ofercie salon kosmetyczny PERFEKT STUDIO w Poznaniu to:

 • drenaż limfatyczny, eliminujący toksyczne złogi i obrzęki oraz udrażniający węzły chłonne,
 • masaż lipoderm, który redukuje niedoskonałości i wysmukla sylwetkę,
 • zabieg z wykorzystaniem fal radiowych, poprawiających napięcie, jędrność oraz grubość skóry,
 • manualny masaż antycellulitowy.
 • Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjno-odchudzające

Poza szeroką gamą zabiegów odchudzających na cellulit, salon kosmetyczny PERFEKT STUDIO w mieście Poznań, wykonuje także profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne. Należą do nich:

 • rozgrzewający zabieg antycellulitowo – wyszczuplający GUAM, który jest przeprowadzany przy wykorzystaniu błota GUAM, zawierającego w składzie zmikronizowane algi, oleje eteryczne, fitoekstrakty oraz peloidy morskie. W ten sposób dobrana kompozycja składników wysmukla sylwetkę i redukuje niepożądaną skórkę pomarańczową, przeciwdziałając równocześnie dalszemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Zabieg GUAM może być wykonywany na wybranych partiach ciała, np. na udach, pośladkach czy brzuchu.
 • silnie chłodzący zabieg antycellulitowo – ujędrniający Diego Dalla Palma, który dzięki specjalnym technikom manualnym oraz wysokiej klasy, ukierunkowanym preparatom kosmetycznym, usuwa nadmiar płynów i toksyn, a także zapobiega powstawaniu nowych komórek tłuszczowych. Zabieg ten został opracowany w ten sposób, aby stymulować mikrokrążenie i wygładzać skórkę pomarańczową, czego efektem jest smuklejsze i bardziej jędrne ciało.

Zabiegi pielęgnacyjne:

GUAM – silnie rozgrzewający zabieg antycellulitowo – wyszczuplający.

diego dalla palma – silnie chłodzący zabieg antycellulitowo – ujędrniający.

Przed podjęciem odpowiedniej decyzji polecamy zgłosić się do naszego salonu na pierwszą konsultację. Dzięki temu, będziemy w stanie indywidualnie dopasować odpowiedni program zabiegów. PERFEKT Studio w Poznaniu zaprasza!