Pilingi chemiczne

PILINGI CHEMICZNE – Poznań

Piling chemiczny mandelac  – piling chemiczny zawierający kwas migdałowy, polecany dla każdego rodzaju skóry. Rozjaśnia przebarwienia, spłyca zmarszczki, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, aktywuje regenerację komórkową. Nawilża, reguluje wydzielanie sebum, wyrównuje koloryt skóry. Może być stosowany przez cały rok. Zaleca się również profilaktyczne stosowanie kuracji kwasami. 

 Piling chemiczny GLYKOPEEL-  wieloskładnikowy piling chemiczny na bazie kwasu glikolowego przeznaczony dla skóry dojrzałej. Wykazuje silne działanie odmładzające, rewitalizujace i przeciwstarzeniowe. Dodatek witamin A, C i E wzmacnia działanie pilingu silnie stymulując odnowę kolagenu i elastyny oraz chroni ją przed wolnymi rodnikami. Kwas kojowy, mącznica lekarska oraz morwa biała hamują proces tyrozynazy redukując przebarwienia. Silna stymulacja daje doskonałe efekty ujędrniające, poprawia się koloryt skóry, wygładzeniu ulegają zmarszczki, skóra staje się grubsza i lepiej nawilżona. Należy przeprowadzić serię 4 do 6 zabiegów w odstępach co 7 dni, najlepiej dwa razy w roku.  

 Nomelan Cafeico Forte – średnio głeboki piling medyczny, w skład którego wchodzą kwasy: kawowy,salicylowy, fitowy, migdałowy, ferulowy, ascorbinowy, retinowyi rozmarynowy. Ta swoista mieszanka ma włąściwości, keratolityczne, komedolityczne, antyoksydacyjne, stymulujące kolagen i elastynę, złuszczajace, nawilżajace, rozjaśniejące i hamujące tyrozynazę (enzym odpowiedzialny za produkcję malaniny), oraz hamujące powstawanie wolnych rodników tlenowych. Po przeprowadzeniu kuracjii skałdającej się z 4 zabiegów, skóra zyskuje swieżość, jest wyraźnie odmłodzona, zmarszczki spłycone, poprawie ulega owal twarzy. Rozjaśnieniu ulegają przebarwienia skórne, blizny i rozstępy są wyraźnie spłycone. Piling doskonale reguluje wydzielanie sebum, ogranicza więc świecenie się skóry twarzy oraz niweluje działnie wolnych rodników.

Seria to 4 zabiegi w odstępach 14 dniowych. Głębokość penetracji zależy od ilości nałożonych warstw i jest ona określana indywidualnie w zależności od rodzaju skóry.

Piling chemiczny Ferulac – kwas ferulowy z dodatkiem floretyny. Ma silne działanie antyoksydacyjne, neutralizuje wolne rodniki, wzmacnia działanie witamin C i E. Chroni skórę przed fotostarzeniem wywołanym promieniami UVA i UVAB. Kontroluje aktywnosć tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu. Floretyna na sile działanie przeciwdziałające wyniszczaniu włókien elastycznych, jest silnym antyoksydantem. Piling ten świetnie nadaje się do stosowania po i przed opalaniu, doskonale bowiem radzi sobie z wolnymi rodnikami powstajacymi w wyniku oddziaływania na nasza skórę promieni słonecznych.. Najlepiej stosować w serii , 4 zabiegi w odstępach 10 dniowych, lub jako pojedynczy zabieg pielęgnacyjny.

Piling chemiczny Pyruvic– kwas pirogronowy. Działa na poziomie naskórka i skóry właściwej, przeciwdziała zgrubieniom warstwy rogowej. Kwas ma działanie keratolityczne seboregulujace i przeciwdrobnoustrojowe. Wskazany jest w leczeniu trądziku. Stymuluje synteze kolagenu w stopniu porównywalnym do TCA bez niedogodności wywołanych działaniem kwasu trójchlortooctowego, gdyż hydrolizuje w kwas mlekowy o właściwościach nawilżających. Szczególnie polecany osobom o skórach grubych z zaburzeniami rogowacenia, z trądzikiem zapalnym i niezapalnym.